زنگ کتاب در مدارس قزوین به صدا درآمد.

به گزارش دبیرخانه پایتخت کتاب ایران در قزوین، همزمان با آغاز هفته ی کتاب و کتابخوانی زنگ کتاب در پنج مدرسه  سطح شهر به صدا در می آید.

زهرا گروه ای ها مجری این طرح در قزوین گفت: بنابرضرورت های ترویج مطالعه و کتابخانی در بین کودکان و نوجوانان و استفاده از روش های ترغیبی گروه همسالان طرحی به عنوان همیار کتاب را به اجرا درآورده ایم.این طرح با حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین که محل استقرار دبیرخانه پایتخت کتاب نیز می باشد و همچنین همکاری و حمایت های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در حال اجرا است. وی افزود بنابر این طرح هر مدرسه ای که زنگ کتاب  در آن به صدا درمی آید یک ساعت از ساعات هفته و فعالیت های درسی دانش آموزان به کتابخوانی اختصاص می یابد.هر دانش آموز باید  در طول یک هفته یک کتاب را تمام کرده و گزارشات مرتبط با آن را در کلاس خود ارائه دهد.اگر دانش آموزان هفته ای یک کتاب بخوانند میتوانند در سال 50 کتاب مطالعه کنند و این یعنی یک همیار کتاب.

 

بنابراین طرح، یک جشن کتاب  توسط مجری در مدارس برگزار شده و  زنگ کتاب به صدا درمی آید و پس از آن دانش آموزان موظف هستند که به صورت هفتگی و ماهانه در کلاس خود، کتاب هایی که خوانده اند با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

شایان ذکر است انجمن مردم نهاد گلهای جاویدان هنر همراه و حامی ما در اجرای برنامه های ما در زنگ مدارس می باشند.

عزیزان علاقمند به همکاری در پروژه همیار کتاب و مدارسی که دوست دارند این طرح را در سال تحصیلی جاری  به اجرا درآورند می توانند با دبیرخانه پایتخت کتاب ایران با شماره 09379553247 تماس گرفته و یا از طریق سایت qazvinketab.ir همکاری خود را اعلام نمایند.

 

[aparat id=”9m4yC”]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *