دومین نشست برنامه ریزی اجرای طرح دوشنبه های کتاب و پایتخت کتاب ایران با حضور مدیران و روسای ادارات استان و موسسه فرهنگی هنری سیمرغ سخن پارس در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ در اداره فرهنگ و ارشاد استان قزوین برگذار گردید.
این جلسه با طرح ها و پیشنهادات موثر در مورد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس ، مهدکودک ها، کانون های پرورش فکری و… همراه بود.

زهرا گروه ای هامدیر موسسه فرهنگی هنری سیمرغ سخن پارس در این نشست به معرفی دو طرح مهم و کلیدی همچون پایگاه کتاب صوتی استان و طرح همیار کتاب در مدارس اشاره داشت و از دستگاههای اجرایی خواست تا یاریگر مجموعه در عملی و اجرایی نمودن طرح ها باشند.
در این نشست وزیری نژاد مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری
پرهیرکاری معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان
لالوییان کارشناس فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
سلطانی نماینده آموزش و پرورش کل
و …. حضور داشتند و به ارایه نظرات و راهکارهای اجرایی در حیطه ترویج فرهنگ کتابخوانی پرداخته شد.

 

مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین، سعید وزیری نژاد در دومین نشست تخصصی پایتخت کتاب استان گفت : در سطح شهر تشکل هایی مانند سعدی پژوهی ، حافظ پژوهی و… در حال فعالیت هستند که عمدتا با مشکل مکان برای انجام فعالیت هایشان روبه رو می باشند. از آنجا که تعداد افراد فعال در این تشکل ها حدود بیست الی سی نفر و ظرفیت آمفی تائتر ها حدود سیصد الی چهارصد نفر می باشد منطقی به نظر نمی رسد که این افراد برای انجام فعالیت هایشان در این فضا قرار بگیرند .
این در حالی است که نگار السلطنه واقع در سرای سعد السلطنه که در مرکزشهر قرار گرفته است فضایی بزرگ و بافتی زیبا و قدیمی دارد که مکان مناسبی برای این تشکل های فرهنگی به نظر می رسد.
لذا این سازمان اعلام آمادگی می نماید تا این فضا را به صورت رایگان در اختیار تشکل های مروج فرهنگ کتاب و کتابخوانی قرار دهد تا از آن استفاده نمایند. امیدواریم که بهره وری لازم را برای شهروندان عزیز داشته باشد.
دومین نشست تخصصی پایتخت کتاب با حضور مدیران و رئسای استان در تاریخ 21/8/96 برگزار گردید که در آن موضوعاتی همانند کتاب و کتابخوانی و راه های برای ترویج آن در سطح مدارس و مهد کودک ها و کانون های پرورش فکری مطرح شد .
این جلسه با طرح ها و پیشنهاد هایی همچون دوشنبه های با کتاب ،همیار کتاب ، ایجاد کتابخانه های سیار همراه بود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *