قزوین- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: برای رسیدن قزوین به جایگاه پایتختی کتاب در کشور ، شهرداری و سازمان فرهنگی و ورزشی در راه رسیدن به این هدف، نفش موثری خواهند داشت.
به گزارش خبرنگار مهر، اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین روز سه شنبه در دیدار با محمد درافشانی، سرپرست جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، با تبریک این انتصاب اظهار کرد: این دیدار می‌تواند سرآغاز یک تعامل و همکاری دوجانبه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و شهرداری باشد.
اسکندری نژاد افزود: متأسفانه در سطح استان شاهد تنوع دستگاه‌های فرهنگی و مسئولیت‌ها هستیم که همین امر موجب پراکندگی و عدم توجه جدی به موضوع فرهنگ و هنر در استان می‌شود.
وی با اشاره به نیاز جدی برای ورود در بحث حمایت از هنر در استان گفت: برای ارتقاء سطح فرهنگ و به‌ویژه هنر در استان نیازمند همراهی سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های اجرایی از جمله مدیریت شهری و شهرداری هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: باید تلاش کنیم چتری واحد برای فعالیت‌های هنری و فرهنگی در استان ایجاد شود و تمامی دستورالعمل‌های آن زیر نظر یک شورا و نهاد فعالیت خود را سازمان‌دهی کنند.
اسکندری نژاد یادآور شد: انعقاد برخی تفاهم‌نامه‌ها در راستای ایجاد چنین چتر واحدی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در هفته‌های جاری انجام شد که امیدواریم به نتایج مطلوب دست یابد.
وی افزود: یکی از پروژه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اهتمام برای رسیدن به جایگاه «پایتختی کتاب کشور» است که شهرداری و سازمان فرهنگی و ورزشی می‌تواند در راه رسیدن به هدف کمک بسیاری داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: بی‌شک دست‌یابی به چنین جایگاهی برای پیشبرد هر چه بیشتر اهداف فرهنگی و توسعه فرهنگ کتابی و کتاب خانی در استان می‌تواند نقش‌آفرینی کرده و متولیان فرهنگ را کمک کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *