نویسنده ادبیات کودک و نوجوان با اشاره به اجرای طرح «دوشنبه‌های کتاب» در مهدهای کودک استان قزوین اعلام کرد: از آنجا که بیشترین آموزه‌های موردنیاز کودکان و خوراک فکری برای آن‌ها در کتاب‌ها موجود است باید بستر لازم برای ایجاد ارتباط مناسب کودکان با دنیای کتاب و مطالعه فراهم شود.

«عزت‌الله الوندی» نویسنده ادبیات کودک و نوجوان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: فعالیت 20 ساله در این حوزه به دلیل علاقه‌ای است که به دنیای کودکان دارم و ازاین‌رو به این سمت گرایش پیدا کردم.

وی افزود: برای برقراری ارتباط بین نویسنده حوزه کودک و نوجوان با قشر هدف، باید به‌خوبی دنیای آن‌ها شناخته شود تا این ارتباط راحت‌تر برقرار شود.

 

الوندی تصریح کرد: در صورت شناخت صحیح دنیای کودک و نوجوان می‌توان خواسته‌ها، انگیزه‌ها، دغدغه‌ها، علاقه‌مندی‌ها و آرزوهای آن‌ها را مورد توجه قرار داد و خوراک فکری لازم را برای کودکان تأمین کرد.

این فعال فرهنگی ادامه داد: اگر خواهان جامعه پویا هستیم باید کار را از کودکان و خردسالان آغاز کنیم چرا که بسیاری از مواردی که جزء شاخصه‌های فرهنگی است از میان آموزه‌هایی است که اندک‌اندک به کودکان منتقل می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر آموزه‌های درستی داشته و در جهت صحیح برای فرهنگ‌سازی حرکت کنیم می‌توان امیدوار بود که جامعه‌ آینده ما جامعه‌ای بهتر و پویاتر خواهد شد.

این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان با اشاره به اجرای طرح «دوشنبه‌های کتاب» در مهدهای کودک استان قزوین اعلام کرد: مهدهای کودک نقش مهمی در رسیدن به این هدف‌گذاری دارند که می‌توانند آغازگر این حرکت باشند.

الوندی تأکید کرد: یکی از کارهایی که در راستای فرهنگ‌سازی می‌توان انجام داد توجه به کتاب و کتاب‌خوانی به‌ویژه در میان کودکان است.

این فعال فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجا که بیشترین آموزه‌های موردنیاز کودکان و خوراک فکری برای آن‌ها بیش از هر جای دیگر در کتاب‌ها موجود است لذا باید بستر لازم برای ایجاد ارتباط مناسب کودکان با دنیای کتاب و مطالعه فراهم شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *