مجری پروژه پایتخت کتاب قزوین گفت: با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته توسط مؤسسه فرهنگی هنری سیمرغ سخن پارس 32 طرح در جهت افزایش سرانه مطالعه استان به دبیرخانه پایتخت کتاب ایران ارسال شد.

زهرا گروه‌ای در گفت وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به اجرای طرح پایتخت کتاب قزوین اظهار داشت: استان قزوین دارای ظرفیت بالایی در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی است و در صورت تعامل دستگاه‌های اجرایی می‌تواند به پایتخت کتاب تبدیل شود.

وی افزود: در همین راستا دبیرخانه پایتخت کتاب در قزوین برپا و جلسات مختلفی با مسؤولان فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، بعد از برگزاری جلسات مختلف 32 طرح جهت افزایش سرانه مطالعه در استان پیشنهاد شد.

مجری پروژه پایتخت کتاب قزوین مطرح کرد: این 32 طرح پس از بررسی‌های نهایی جهت تأیید به دبیرخانه پایتخت کتاب تهران ارسال شد و بسیاری از این طرح‌ها هزینه چندانی ندارند و 12 طرح در صورت اجرایی شدن رایگان است.

گروه‌ای خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌های صورت گرفته اگر سیستم شهری و سامانه مدیریت شهری همکاری کند، می‌توانیم سرانه مطالعه شهر قزوین را افزایش و به یک ساعت برسانیم.

این مسؤول یادآور شد: دبیرخانه پایتخت کتاب قزوین به مدت یک سال تلاش می‌کند تا با حمایت مسؤولان استان هرچه‌ بهتر طرح‌های خود را عملی کند و شاهد موفقیت در این عرصه باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *